Sala 152, 02 2022

Drugi miesiąc nowego roku już za nami. Po powrocie do szkoły po dwóch tygodniach zimowej przerwy dzieliliśmy się naszymi wrażeniami po feriach. Każdy opowiadał, gdzie był oraz w jaki sposób spędzał wolny czas. Oprócz tego naszym tematem przewodnik
w świetlicy był film i kino.  Poznaliśmy krótką historię kinematografii, dowiedzieliśmy się, czym zajmują się ludzie, którzy są odpowiedzialni za powstanie filmów, a także obejrzeliśmy pierwsze na świecie obrazy wyświetlane w kinach. W naszej sali przygotowaliśmy nawet własną Aleję Gwiazd. Jednak nie samymi filmami człowiek żyje. W świetlicy 152 obchodziliśmy również Światowy Dzień Radia oraz Dzień Kota. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego radio to wynalazek, który odmienił świat oraz wykonaliśmy kolorowe, bajkowe prace plastyczne przedstawiające koty.

Ostatni tydzień lutego poświęciliśmy karnawałowi. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje związane z tym okresem, przygotowaliśmy karnawałowe maski, a nawet zrobiliśmy papierowe faworki. Oczywiście nie mogło zabraknąć balu. Przebrani za najróżniejsze postacie tańczyliśmy brazylijską sambę, limbo, wykonaliśmy taniec z balonami i wzięliśmy udział w różnych karnawałowych konkursach. W lutym w naszej świetlicy rozpoczęła się także akcja „Świetlicowe Zuchy”, która jest związana z Dniem Myśli Braterskiej. Od tego momentu zdobywamy rożne sprawności harcerskie i staramy się zdobyć dzięki temu harcerską odznakę. 25 lutego obchodziliśmy również Dzień Dinozaura. Podczas zajęć wcieliliśmy się w paleontologów i poszukiwaliśmy szkieletów dinozaurów.

Film >>>