ŚWIETLICA KSZTAŁTUJĄCA PROSPOŁECZNE POSTAWY WŚRÓD UCZNIÓW

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 SP nr 355 im. Jana Wedla przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs przeprowadzony został w okresie od 15 września 2021r. do 15 lutego 2022r. Celem projektu było wspieranie działań kształtujących zachowania prospołeczne wśród uczniów. Nasza szkoła przystępując do projektu przyjęła na siebie wykonanie co najmniej 6 z 8 zadań, które następnie podlegały ocenie specjalnego jury. Były to:

-  Zorganizowanie konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”;

-  Przeprowadzenie z uczniami uczęszczającymi do świetlicy szkolnej zajęć edukacyjnych pt. “Jestem tolerancyjny”;

-  Zorganizowanie “Dnia wolontariusza w świetlicy szkolnej” według własnego pomysłu;

-  Zorganizowanie ogólnoszkolnej akcji “Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”;

-  Podjęcie działań mających na celu trwałe włączenie się w budowę dobrego klimatu w szkole;

-  Wspólne przygotowanie przez uczniów i wychowawców świetlic przykładowych programów rówieśniczych;

-  Udział swojego przedstawiciela w kursie „Wychowawca/opiekun świetlicy kształtujący prospołeczne postawy wśród uczniów”.

Na zakończenie projektu uzyskaliśmy tytuł oraz certyfikat.