Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Jej portret”

W marcu 2022 r. uczniowie z klas I – IV wzięli udział w Świetlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Jej portret” zorganizowanym przez Panią Martę Kozub. Konkurs został zrealizowany w nawiązaniu do obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej pt. „Jej portret” ilustrującej postać kobiety – przyjaciółki, koleżanki, mamy, babci, nauczycielki. Wybrana postać powinna stanowić dla autora pracy inspirację w życiu codziennym, budzić pozytywne emocje, skojarzenia. Konkurs miał na celu podkreślenie roli kobiety w życiu rodzinnym, społecznym. Przyczynił się do rozwijania kreatywności i wyobraźni twórczej, a także budzenia zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

Prace konkursowe były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – II oraz kl. III – IV z uwzględnieniem poniższych kryteriów:

- zgodność pracy z tematem konkursu;

- walory artystyczne i estetyczne;

- pomysłowość i oryginalność pracy;

- samodzielność wykonania pracy.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria klasy I – II:
I miejsce – Natalia L. kl. II C
II miejsce – Dorota N. kl. II D, Hanna S. kl. I F
III miejsce – Julia Z. kl. II D, Blanka K. kl. II D

Kategoria klasy III – IV:
I miejsce – Pola R. kl. IV E
II miejsce – Aleksandra G. kl. III D
III miejsce – Oliwia P. kl. IV F

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.

Gratuluję laureatom!

Marta Kozub