Sala 160, 03 2022

„W marcu jak w garncu” – wymieszaliśmy w nim zatem sporo ciekawych tematów, sportowych zabaw na witającym wiosenne promienie słońca boisku szkolnym, muzyki i dobrej zabawy – jak zawsze!

Marzec rozpoczęliśmy tematem o kobietach – tych znanych, jak i naszych nauczycielkach, mamach, koleżankach. Chętne osoby namalowały portrety kobiet na konkurs plastyczny „Jej portret”. Były na tyle piękne, że wśród jego laureatów znalazły się aż 4 osoby z naszej świetlicy: Blanka K., Dorotka N. i Julka Z. z kl. 2d oraz Natalka L. z 2c – laureatka 1 miejsca! Z początkiem marca chętne osoby podjęły „Wiosenne Wyzwanie Czytelnicze”, polegające na przeczytaniu i zilustrowaniu przynajmniej 4 książek.

W kolejnym tygodniu zajęliśmy się tematem naszych emocji – tym, że każda z nich jest ważna i nauką ich rozpoznawania oraz radzenia sobie z nimi. Udało nam się wyzwolić w sobie duże pokłady radości na myśl
o nadchodzącym powitaniu długo wyczekiwanej wiosny!

„Wiosna, ach to Ty!” – zaśpiewaliśmy wesoło, a w naszej świetlicy zrobiło się kwieciście i na oknach zamieszkały motyle. Korzystając z pięknej pogody spędzaliśmy dużo czasu na szkolnych boiskach, łapiąc promienie słońca na nasze piegowate buzie!

W marcu zapoznaliśmy się także z pojęciami związanymi z teatrem, rozwijaliśmy naszą ekspresję twórczą i poznaliśmy pracę aktora – słowem „Magia teatru!”. Rozwój twórczości pozostał z nami na dłużej, bowiem kolejny, ostatni temat marca, dotyczył muzyki. Zainaugurowaliśmy go dołączeniem do ogólnopolskiego projektu „Muzyka. Jak oddziałują na nas dźwięki?”. I, oczywiście, dużo śpiewaliśmy, ale to u nas chleb powszedni ;)

Nasz zespół „Skylight” przygotowuje się do udziału w mazowieckim konkursie „Debiuty”, który odbędzie się na początku kwietnia. Trzymajmy kciuki! Trzymajmy je także za naszych zdolnych uczniów, którzy w marcu wykonali prace na ogólnopolski konkurs „Bosa osa czy srebrne ryby”, dotyczący poezji Doroty Gellner.

Wychowawcy świetlicy s. 160