Sala 160, 04 2022

W pierwszym tygodniu kwietnia skupiliśmy się na temacie „Kto czyta książki żyje podwójnie”. Rozmawialiśmy, dlaczego warto czytać książki, każde dziecko miało możliwość opowiedzenia o swojej ulubionej książce. W tym tygodniu dzieci rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze poprzez głośne czytanie opowiadań i bajek.

W drugim tygodniu kwietnia rozmawialiśmy o Wielkanocy, poznaliśmy tradycje tych świąt oraz ich symbolikę. W Tym tygodniu dzieci wykonały prace plastyczną o tematyce świątecznej.

W kolejnym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Rozmawialiśmy jak dbać o naszą planetę oraz poznawaliśmy sposoby ograniczania powstawania zanieczyszczeń. Utrwalaliśmy wiedzę na temat recyklingu i segregacji śmieci. W tym tygodniu nasze dzieci z zespołu „Skalight” przygotowywały się do występu na koncercie charytatywnym organizowanym przez naszą szkołę „TY DRUHA WE MNIE MASZ”.

Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był świętom majowym. Dzieci zapoznały się z historią świąt majowych oraz ich symboliką. Kształtowaliśmy postawy patriotyczne oraz poczucie przynależności narodowej. Z okazji tego święta zostaliśmy zaproszeni do biblioteki szkolnej na zajęcia poświęcone Konstytucji 3-Maja. Z tego tytuły dzieci wykonały papierowe kotyliony narodowe.

Nasza świetlica zapewnia dużo zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych, ale także angażuje się w konkursy muzyczne i plastyczne oraz projekty „WIEM CO JEM”, „Ekologia- jak chronić środowisko” , „Muzyka - do czego inspirują nas dźwięki.