Warszawskie drogi bez promili

Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka  III edycja” organizowane przez Fundację Prodriver

W dniach 13–20 maja br. w Szkole Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji zostało zorganizowanych szereg przedsięwzięć. Do najważniejszych zaliczyć możemy akcję „Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka – III edycja” organizowaną przez Fundację Prodriver.

Program dla każdej grupy składał się z 4 form zajęć obejmujących m.in.:

1. szkolenie z profilaktyki + wystawa motoryzacyjna w miniaturze + „test pijaka”, tj. ćwiczenia w alkogoglach ukazujące wpływ alkoholu na organizm ludzki;

2. symulator dachowania: pozwalający zobaczyć jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa;

3. laboratorium badań psychotechnicznych m.in. refleksomierz, miernik czasu reakcji;

4. elementy miasteczka ruchu drogowego z gokartami.

W zajęciach profilaktycznych brali udział uczniowie wybranych klas 7. Czterogodzinne spotkanie dostarczyło wielu przemyśleń i refleksji. Celem tych zajęć było dostarczenie adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych, uwrażliwienie na dokonywanie racjonalnych wyborów oraz uświadomienie konsekwencji jakie mogą ponieść osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu.

Akcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów.

Fundacji PRODRIVER serdecznie dziękujemy.