Sala 160, 05 2022

Maj zleciał nam szybciutko pod znakiem przygotowań do Święta Szkoły oraz artystycznych majowych inicjatyw. Już od początku maja w naszej świetlicy zaroiło się od czarno-białych pasków – wszystko za sprawą Jana Wedla i jego kultowej reklamy fabryki – chłopca na zebrze. Zebry były na naszych pracach plastycznych, a p. Ola z mozołem malowała na Święto Szkoły wielką zebrę, wzbudzającą podziw każdego, kto do nas wchodził;).

W maju, jako zwieńczenie tematu tygodnia „W twórczym świecie”, nasza sala organizowała I Świetlicowy Konkurs Mam Talent. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i na pewno wpisze się na stałe do naszego świetlicowego kalendarza!

Na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki nasze świetliczaki miały okazję przygotować piękne eko-torby dla swoich mam, a zespół „Skylight” wyśpiewał muzyczne podziękowania Rodzinom za miłość, jaką otaczają dzieci.

Dużo czasu spędziliśmy na powietrzu – wszak „Ruch to zdrowie, każdy uczeń Ci to powie!”. Nasze świetliczaki biorą w dalszym ciągu udział w dwóch projektach edukacyjnych: „Ekologia. Jak chronić środowisko?” oraz „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?”. Tematy, które wypełniały nasze majowe tygodnie to: - „Jesteśmy Europejczykami” - „W twórczym świecie” - „Ruch to zdrowie, każdy uczeń Ci to powie” - „Ja i moja rodzina”.