Sala 152, 05 2022

Maj w naszej świetlicy zaczęliśmy tematem „Jesteśmy Europejczykami”. W tym tygodniu, jak na prawdziwych Europejczyków przystało, nasze dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytania czym jest Unia Europejska, po co powstała, jakie są jej symbole? Poznawaliśmy również kraje Unii Europejskiej, ich najważniejsze zabytki oraz zwyczaje.

Kolejny tydzień to czas na rozbudzanie postaw twórczych, poznanie różnych technik plastycznych, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej. Nasze świetliczaki mogły w tym czasie zaprezentować swoje ukryte talenty w naszym świetlicowym konkursie „Mam talent”. Cóż to było za wydarzenie! Dzieci prezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, sportowe, plastyczne i wiele innych. Gratulujemy naszym uczniom miejsc na podium. Braliśmy również udział w akcji „Stop food loss”- zapoznając uczniów ze skalą zjawiska marnowania żywności w Polsce i na świecie oraz poszerzając wiedzę na temat sposobów przeciwdziałania problemowi food loss.

W następnym tygodniu temat przewodni brzmiał: „Ruch to zdrowie każdy uczeń ci to powie”. W tym czasie poszerzaliśmy wiedzę uczniów na temat roli aktywności fizycznej w życiu człowieka, poprawialiśmy sprawność ogólną poprzez ćwiczenia i zabawę. Na szczęście w tym tygodniu pogoda dopisała, więc mogliśmy korzystać z wszelkich form aktywności na świeżym powietrzu.

Ostatni tydzień maja to temat „Ja i moja rodzina”. Utrwalaliśmy wiedzę o rodzinie i jej członkach, przybliżyliśmy dzieciom tradycję obchodów Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Nasz świetlicowy zespół wokalno-instrumentalny „Skylight” specjalnie z tej okazji przygotował utwór „Piosenka o rodzinie”, który można zobaczyć na naszym kanale na youtube https://youtu.be/ahPYyXuNK14

Wychowawcy świetlicy 152