Sala 152, 09 2022

Wakacje dobiegły końca. W naszej świetlicy znowu gwarno i wesoło. Pierwszy tydzień minął nam na wzajemnym poznawaniu i integrowaniu się grupy świetlicowej, aby miło i nam się współpracowało. Stworzyliśmy w tym celu nasz własny‘’Kontrakt świetlicowy”, który zawiera jasne zasady obowiązujące w naszej sali, stołówce szkolnej, korytarzu i w toaletach.

Jednym z najważniejszych tematów naszych wrześniowych pogadanek było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu oraz na terenie naszej szkoły. Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. Podczas zajęć omawialiśmy charakterystykę jesiennej pory roku oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą  wartości odżywczych warzyw i owoców.

Piękne dary jesieni, jej ciepłe barwy, zmiany w naturze stanowiły wspaniałą inspirację do ciekawych prac plastycznych takich jak: ,,Jesienne drzewa” i ,,Pani Jesień’’. 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, tego dnia wszystko w naszej sali było w kropki poczynając od prac plastycznych kończąc na strojach.

Nasza świetlica w tym roku szkolnym przystąpiła do projektów takich jak:

- ,, Z ekologią na Ty”

- ,,Cztery Pory Roku”

- ,,Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki ?”

Wychowawcy świetlicy:

Małgorzat Kołbuc-Bakiera