Europejski Tydzień Dysleksji

Europejski Tydzień Dysleksji 2022 dobiegł końca. W tym roku obchodziliśmy go w dniach 3-9 października pod hasłem „Przełamujemy bariery”.

Każdego dnia na uczniów naszej szkoły czekały różne atrakcje.

Od poniedziałku do piątku w holu głównym była wystawiona gazetka informacyjna zawierająca ciekawe i przydatne informacje dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli.

W poniedziałek na dwóch długich przerwach uczniowie mieli okazję zagrać w różnego rodzaju gry wykorzystywane na zajęciach terapii pedagogicznej.

We wtorek na wszystkich chętnych uczniów czekały przygotowane dwa krótkie filmy o problemie dysleksji. Filmy zostały rozesłane również do rodziców i nauczycieli, aby i oni zaznajomili się z tematem jakim jest dysleksja.

Środa była dniem „dyktanda na wesoło”. Ochotnicy mieli okazję zmierzyć się z ortografią. Po wysiłku włożonym w napisanie dyktanda czekał na nich słodki poczęstunek.

W czwartek dopisała nam ładna jesienna pogoda. W związku z tym wybraliśmy się na grę terenową. Za pomocą mapy uczniowie musieli odnaleźć zadanie, rozwiązać je i na koniec ułożyć hasło podsumowujące. Ćwiczyć i rozwiązywać zadania można nie tylko w szkole !

Piątek był ostatnim dniem obchodów Europejskiego Tygodnia Dysleksji. Zainteresowani zmierzyli się z Quizem ortograficznym.

Na najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków również czekało pełno atrakcji. Dzieci miały okazje posłuchać najpiękniejszych baśni Andersena, uczestniczyli w zajęciach grafomotorycznych. Nie brakowało gier, zabaw, ćwiczeń pozytywnie wpływających na naukę czytania i pisania

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Dysleksji. Do zobaczenia za rok !