Sala.152, 10 2022r.

Październikowe działania naszych świetliczaków, były poświęcone zdobywaniu wiedzy i ciekawej zabawie poprzez realizacjętakich tematów tygodnia jak:

- Jestem przyjacielem zwierząt;

- Zdrowie to największy skarb;

- Kilka słów o dobrym wychowaniu;

- Wolontariusz niesie pomocną dłoń.

W tygodniu poświęconym zwierzętom, nasi podopieczni poznali wiele ciekawostek o ich życiu i środowisku . Zgadywali zagadki o zwierzętach, uczyli się logicznego myślenia, wykonały prace plastyczną – kolorowankę –mozaikę i składały metodą orgiami kota i psa.  Śpiewały i inscenizowały piosenkę pt.,  „Idziemy do ZOO” . Podczas gier i zabawy ruchowych np. „Wąż” czy „8 kratek” dzieci rozwijały swoją motorykę.

Podczas realizacji zajęć dotyczących zdrowia, dzieciom przedstawiono zasady zdrowego stylu życia i zwrócono uwagę na potrzebę dbania o swoje zdrowie poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego pt. „Zachowaj równowagę”. Na zajęciach dydaktycznych bawiły się w kalambury słowne i rysunkowe związane z tematem tygodnia. Grupa wykonała kosz z owocami – metoda papieroplastyki z użyciem kolorowego papieru. Podczas zabaw ruchowych np. sałatka owocowa , warzywna czy pomidor grupa rozwijała orientację przestrzenną.

W tygodniu o dobrym wychowaniu, dzieci zapoznane zostały z treścią książki Grzegorza Kasdepke  pt , ”Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci „ Odgrywały scenki dramowe

z różnych sytuacji społecznych, używając słów proszę, dziękuję i przepraszam. Wykonały drzewo dobrych uczynków. Słuchały muzyki klasycznej - utwory Chopina.

Podczas zajęć o wolontariacie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im to pojęcie. Bawiły się w kalambury słowne o pomocy, wykonały pracę plastyczną serce w dłoniach – papieroplastyka. Słuchały muzykę klasyczną Chopina, poznając jego utwory.

Podczas zabaw ruchowych wykorzystana została Chusta animacyjna i zabawy np. ,,Kolory” czy ,,Rekin”.

Pod koniec października z okazji „Dnia Jabłka” przeprowadzono zajęcia na, których uczniowie wykonali pracę plastyczną 3D z pasków papieru kolorowego.

Dodatkowo obchodziliśmy „ Dzień Zwierząt” , „Dzień Uśmiechu” i „Dzień Warzyw i owoców”  na, których oprócz wiedzy na temat zdrowych smakołyków , wykonaliśmy szaszłyki owocowe.

Październik był także owocny w aktywności muzyczne, które polegały na udziale w przeglądzie piosenki dziecięcej z piosenką „ Góry do góry” przygotowaną przez panią Beatę Baran.

Wychowawczy świetlicy:

Beata Baran