Sala 152, 11 2022 r.

Listopad przywitał nas piękną pogodą, która pozwoliła nam na szaleństwa i aktywny czas na boisku szkolnym.  W pierwszym tygodniu miesiąca rozmawialiśmy na temat poszanowania polskiej tradycji dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek, ale także zagłębiliśmy się w światowe tradycje związane z dniami pamięci o zmarłych.

Rozpoczynając drugi tydzień listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek nasza świetlica zorganizowała dla wszystkich uczniów uczęszczających do  świetlic „Bajkowisko muzyczne”. W tym dniu  Uczniowie zaprezentowali wcześniej przygotowane piosenki m.in „Dzień dobry Panie Andersenie”, „Laleczka” oraz „Witajcie w naszej bajce”.

Kolejnym działaniem jakie zrealizowaliśmy było zapoznanie dzieci z historia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Została wyjaśniona symbolika tego święta, oraz takie pojęcia jak patriotyzm.  10 listopada, nasza świetlica brała udział w Świetlicowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. W tym dniu dzieci zaprezentowały podczas świetlicowego przeglądu pieśni patriotycznej , przygotowane wcześniej  piosenki takie jak: „Z młodej piersi się wyrwało” Polskie dziecko do nas woła”.

W trzecim tygodniu listopada wybraliśmy się na wirtualna wycieczkę śladami zabytków
i ciekawych miejsc dzielnicy Białołęki. Rozbudzaliśmy zainteresowanie miejscem w którym mieszkamy. Dodatkowo obchodziliśmy „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” podczas którego zostały zorganizowane zajęcia i zabawy, które pozwoliły na poznanie swoich mocnych stron oraz talentów. Listopad obfitował także w obchody „World Foof Day”, „Dzień Kredki”
i „Dzień Życzliwości” w , którym mówiliśmy o dobrych uczynkach i pozytywnych emocjach. 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia w, którym przybliżyliśmy sylwetki bajkowych bohaterów, oraz zapoznaliśmy dzieci z historia pluszowego misia.

Miesiąc ten zakończyliśmy zapoznaniem dzieci z tradycjami wieczorów andrzejkowych
a w naszej świetlicy z okazji andrzejek zostały zorganizowane wesołe zabawy i wróżby.

Dominika Pytlak

Beata Baran