Sala 160, 11 2022r.

Kolejny  miesiąc roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy tematem związanym z dniem Wszystkich Świętych. Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie ma to święto, dlaczego należy je obchodzić i jakie wiążą się z nim tradycje. Dzieci poznały nazwy tego święta w innych krajach i jak jest ono tam obchodzone, np. Dnia de los Muertos, Halloween.

4 listopada cała nasza szkoła zmieniła się w bajkową krainę! W Dniu Postaci z Bajek uczniowie, a nawet nauczyciele przebrali się za bajkowe postacie! Nasze świetliczaki ubogaciły szkolne przerwy śpiewając piosenki z disneyowskich animacji.

8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia. Dowiedziały się jak ważny jest ruch dla ich zdrowia. Wspólnymi siłami zrobiliśmy piramidę żywienia. W kolejnym tygodniu  dzieci poznały życie i zwyczaje jeża z okazji jego święta, obchodziły Święto Niepodległości śpiewając i recytując wiersze na „Świetlicowym przeglądzie piosenki patriotycznej”.

W trzecim tygodniu mówiliśmy o Białołęce. Uczniowie zapoznali się z jej historią, wirtualnie jak również osobiście poznawali zabytki naszej dzielnicy takie jak Kościół św. Jakuba, „Świdermajer”, Kościół św. Michała Archanioła. Poznały również legendę o „Diabelskim” krzyżu.

„Misie, miśki i niedźwiadki”, tak brzmiał kolejny temat omawiany w świetlicy. Uczniowie poznali różnice między niedźwiedziem brunatnym, a polarnym, ich życie i zwyczaje.

22 listopada obchodziliśmy także dzień Kredki, dowiedzieliśmy się jak one powstają, jakie są ich rodzaje oraz jakie figury i budowle można z nich ułożyć.

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy świetlicowe Andrzejki pełne wróżb, zabawy i tańca. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym dniem czy różnicach między andrzejkami,
a katarzynkami. Nasza świetlica była wypełniona śmiechem i dobrą zabawą.

Wychowawcy świetlicy 160:

Katarzyna Wesołowska