NIEPEŁNOSPRAWNI WOKÓŁ NAS

REGULAMIN DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Cele konkursu:
- rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dziecka
- uwrażliwienie dzieci w zakresie problemów osób niepełnosprawnych
- zapoznanie z prawami człowieka
-kształtowanie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi

Zasady konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów białołęckich szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa - klasy 1-3
II grupa - klasy 4-8
2. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu na papierze w formacie A3 lub A4 przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej.
3. Plakat powinien uwzględniać elementy związane z tematem „Niepełnosprawni wokół nas” (tj. formy pomocy osobie z niepełnosprawnością w codziennym funkcjonowaniu, formy spędzania czasu wolnego z osobą z niepełnosprawnością, kim jest osoba niepełnosprawna, jakie bariery i trudności napotykają osoby z niepełnosprawnością).
4. Do wykonanej pracy należy dołączyć metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły) i umieścić z tyłu pracy oraz uzupełnić zgody na przetwarzanie danych osobowych.

ZGODA DO POBRANIA NA STRONIE SZKOŁY / AKTUALNOŚCI https://sp355waw.szkolnastrona.pl/
5. Prace należy przekazać do Pani Sylwii Kolasińskiej (sala 245), do 9 grudnia 2022 roku.
6. W ocenie prac podlegać będzie samodzielność wykonania, inwencja i pomysłowość, wrażenie estetyczne oraz zgodność z tematem konkursu.
7. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. Wykonane prace nie podlegają zwrotowi.
8. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia 2022 r.
9. Nagrody:
I miejsce – dyplom oraz upominek
II i III miejsce - dyplom

Serdecznie zapraszam