Sala 152, 12 2022 r.

Grudzień to szczególny miesiąc, który jest przepełniony miłością, radością i pozytywnymi emocjami. Święta Bożego Narodzenia, które kończą ten zimowy miesiąc to jedyne ze świat, które otwierają nasze serca i oczy na drugiego człowieka. Także i my – rodzina świetlicowa pamiętaliśmy
o innych potrzebujących, samotnych czy chorych. W tym roku zaangażowaliśmy się w przygotowanie kartek bożonarodzeniowych dla Seniorów, porcelanowych ozdób dla bezdomnych oraz kartek urodzinowych dla naszej szkolnej koleżanki, aby nikt w te piękne, rodzinne dni nie był sam.

Na początku miesiąca podsumowaliśmy także nasz świetlicowy konkurs na ,,Mistrza Dobrych Manier’’, w którym to uczniowie wskazywali osoby, które według nich pokazują właściwe zachowanie i postawy. Zwycięzcami zostali: Jan G, Jakub P. z kl. 1a , Magdalena L. z kl. 2e) oraz  Jan K. kl. 2a, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.

6 grudnia naszą świetlicę odwiedził tak długo wyczekiwany św. Mikołaj, który obdarzył nas licznymi prezentami. Radości i zabawy nie było końca!

Grudzień był to także czas, w którym rozmawialiśmy o historii i postaci św. Mikołaja oraz poznaliśmy legendę o pochodzeniu choinki. Nie zabrakło także pogadanek, czy filmów na temat najważniejszych polskich tradycji i ich znaczenia dla naszych rodzin. Czytaliśmy opowiadania i książki związane
z okresem bożonarodzeniowym, bawiliśmy się w zabawy, które nawiązywały do świąt Bożego Narodzenia oraz śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, którym niekiedy towarzyszyły instrumenty muzyczne.

W tym magicznym okresie powstało wiele pięknych prac plastycznych odnoszących się do zbliżających się świat. Dzieci nauczyły się adresować list do św. Mikołaja, tworzyć choinkę
z rolek po papierze toaletowym, papierowy łańcuch na choinkę, ekologiczne ozdoby, bombki, papierowego św. Mikołaja.

Z końcem grudnia nasza świetlica wzięła udział w przygotowaniu świątecznego kolędowania przy choince, pt. ,,Śpiewajcie i grajcie mu’’. W trakcie spotkania usłyszeć można było historie polskich tradycji oraz pięknie wykonywane przez wszystkie świetlice kolędy oraz pastorałki. My – świetlica 152 zaprezentowaliśmy kolędę ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki’’ oraz kolędę ,, Dziś w stajence’’.

Radosnych, zdrowych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia życzą wychowawcy świetlicy 152.

Beata Baran

Dominika Pytlak