Sala 152, I 2023r.

Początek roku 2023 rozpoczęliśmy pogadankami na temat zabaw sylwestrowych, a także rozmyślaliśmy o tym, co nam się udało zrealizować w ubiegłym roku oraz co chcemy osiągnąć w obecnym.

Kolejny tydzień poświęcony został krainie wiecznych lodów. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat biegunów takich jak Arktyka, Antarktyda czy Grenlandia. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zorzę polarną za pomocą suchych pasteli.

Styczeń to miesiąc, w którym powinniśmy pamiętać także o naszych kochanych Babciach
i Dziadkach. Z tej okazji nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali serduszka z masy porcelanowej oraz ramki na zdjęcie z patyczków drewnianych, które mogli wręczyć później, jako drobny upominek w dniu ich święta.

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem ,,Misja- bezpieczny Internet” podczas tego tygodnia dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz stworzyły w formie plakatu kodeks zasad bezpiecznego korzystania i poruszania się w sieci.

W minionym miesiącu w naszej świetlicy zostały przeprowadzone ,,Świetlicowe Rekordy Guinnessa –wyżej, dalej, więcej”. Nasi podopieczni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności takich jak: kręcenie hula- hop, stanie na jednej nodze, podbijanie balonem czy układanie jak najwyższej wierzy z papierowych rolek. Zwycięscy otrzymali odznakę – GUINNESS WORLD RECORDS.

Małgorzata Kołbuc-Bakiera

Magdalena Gładysz