Sala 152, 02 2023r.

Początek miesiąca upłyną nam pod hasłem ,,Niech żyje bal”. Poprzez prezentacę multimedialną i filmy edukacyjne dzieciaki zostały zapoznane z tradycjami balów karnawałowych dawniej i dziś. Tworząc maski karnawałowe oraz ozdabiając je brokatem
czy cekinami uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne. Przy dźwiękach różnorodnej muzyki, nauczyliśmy się kroków do  tańców takich jak: tango, walc i polonez.
Wyuczone kroki zostały wykorzystane w trakcje balu karnawałowego, który odbył się

w naszej sali pod koniec tygodnia. W lutym zadbaliśmy również o aktywność naszych uczniów poprzez zajęcia  sportowe tj. piłkę nożną , dwa ognie czy „piłkarzyki”.

Inną formą aktywności był udział w świetlicowej akcji pt.  „Ptasie śniadanie – czyli  świetliczaki dokarmiają ptaki.  Pod czujnym okiem nauczyciela, uczniowie przygotowali karmniki z kartonów po mleku,  poznając przy tym zasady dokarmiania ptaków zimową porą.

Tuż przed feriami realizując zadania z planu dydaktycznego świetlicy dot. bezpiecznych ferii, uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych.
W utrwaleniu tej wiedzy pomogła prezentacja multimedialna pt. „Bezpieczne ferie”,rozmowy

o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu oraz wykonanie gazetki tematycznej o różnych formach zabaw na śniegu.  Uwieńczeniem naszych działań była nauka piosenki
pt. „Zima , zima,” połączona z rytmicznym utrwalaniem wyklaskiwanego rytmu.

Miesiąc luty został zakończony podsumowaniem półrocznej akcji ,,Wzorowy świetliczak” z tej okazji zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

Wychowawcy świetlicy:

Beata Baran