Sala 160, 03 2023r.

Marzec był bardzo intensywnym miesiącem, dużo się działo.

W pierwszym tygodniu poznaliśmy lepiej Mazowsze i samą Warszawę. Odbył się projekt „Raz na ludowo”, dzięki któremu dzieci zapoznały się z różnymi dziedzinami sztuki ludowej i wykonały przepiękne wycinanki ludowe.

W kolejnym tygodniu mówiliśmy o sławnych Polkach i ich osiągnięciach. Omówiliśmy „savoir vivre” małego dżentelmena, czyli jak trzeba się zachowywać wobec kobiet.

W trzecim tygodniu rozmawialiśmy o przemocy i agresji. Dzieci poznały różne oblicza agresji oraz sposoby jak sobie z nią radzić.

W kolejnym tygodniu powitaliśmy wiosnę. Dzieci z tej okazji zrobiły piękne portrety pani wiosny oraz hiacynty. Dzięki cieplejszym dniom mogliśmy więcej wychodzić na dwór i osobiście wypatrywać jej oznak w najbliższym otoczeniu. Również w tym tygodniu odbył się „World Water Day” czyli Światowy Dzień Wody. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu woda oraz jak ważne jest jej oszczędzanie.

W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się co znaczy prawdziwa przyjaźń. Uczniowie opisywali swoich przyjaciół, a nawet ich narysowali. Wzięliśmy również udział w świetlicowym „Mam Talent”. Nasi podopieczni zrobili pyszną sałatkę, pięknie tańczyli, rysowali oraz grali na skrzypcach. W tym miesiącu obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły, Jana Wedla. Z tej okazji dzieci wykonały jego portret.

W naszej świetlicy dzień szybko mija na wspólnej zabawie.

Wychowawcy świetlicy 160

Katarzyna Wesołowska