Sala 152, 03 2023r.

W pierwszym tygodniu marca rozpoczęliśmy temat „Mazowsze Moja Mała Ojczyzna”. W tym tygodniu poznaliśmy położenie oraz historię Polski, Mazowszai Warszawy. Marzec upłynął wdrażając dzieci w tematykę folkloru. Przez cały tydzień realizowaliśmy projekt „Raz na ludowo”, którego było wdrażanie dzieci do zainteresowania sztuką ludową oraz podtrzymywanie tradycji regionalnych.

W drugim tygodniu rozmawialiśmy o sławnych Polkach i ich osiągnięciach. Poznaliśmy zawody swoich mam, babć i cioć po to, aby zrozumieć znaczenie pracy kobiet. Stworzyliśmy „Savoir vivre„ małego dżentelmena dla poznania prawidłowego zachowania wobec koleżanek, mam oraz pracowników szkoły.

W trzecim tygodniu dzieci poznały takie terminy jak przemoc i agresja. Rozwijaliśmy umiejętności rozpoznawania różnych uczuć i emocji oraz kształtowaliśmy umiejętności opanowania i przezwyciężania złości, agresji poprzez poznanie sposobów radzenia sobie ze złością
i zdenerwowaniem.

W przedostatnim tygodniu marca przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane z pożegnaniem zimy
i powitaniem wiosny. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzięki piękniej pogodzie udało się nam wyjść na teren szkoły
w poszukiwaniu oznak wiosny. W naszej świetlicy obchodzony był „ Światowy Dzień Wody”. Zajęcia te miały na celu kształtowania postaw proekologicznych oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

W ostatnim tygodniu miesiąca kształtowaliśmy umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwego przyjaciela. Rozmawialiśmy jak pozyskać przyjaciela, jak postępować, aby go nie stracić. W tym tygodniu odbył się również „ŚWIETLICOWY MAM TALENT”. Wydarzenie to miało wyłowienie utalentowanych dzieci i zachęcenie do pracy twórczej w danej dziedzinie. Odkrywaliśmy indywidualne zdolności, zainteresowania sportowe oraz twórczą i artystyczną aktywność.

W naszej świetlicy nie zabrakło pięknych prac plastycznych i zabaw ruchowych. Dzieci wykonały kartki wielkanocne na międzynarodowy konkurs „WESOŁEGO ALLELUJA”. Przez cały miesiąc odbywała się zbiórka artykułów dla zwierząt, która miała na celu wyrabiania u dzieci poczucia odpowiedzialności za współistnienie ludzi i zwierząt. Kształtowaliśmy gotowość niesienia pomocy istotom słabszym.

Wychowawcy: Dominika Pytlak, Beata Baran, Małgorzata Kołbuc – Bakiera, Magdalena Gładysz