sala 152, 04. 2023

Początek kwietnia upłynął nam pod hasłem ,,Radosne Święta Wielkanocne”. Zapoznaliśmy się z tradycjami i obrzędami Świąt Wielkanocnych.  Poznaliśmy dawne i współczesne obrzędy w poszczególnych regionach naszego kraju. Wykonaliśmy świąteczne kurczaczki
i zajączki z orgiami.

W drugim tygodniu miesiąca uczniowie realizowali temat „W układzie słonecznym”. Uzupełnili swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Dowiedzieli się czym różni się gwiazda od planety i pilot od astronauty. Zastanawiali się czy na innych planetach istnieje życie i jak mogą wyglądać ich mieszkańcy... Zwieńczeniem zajęć  było wykonanie pracy plastycznej Układu Słonecznego.

W ramach trzeciego tygodnia ,,Ziemia –Nasz Dom” uczniowie poszerzali swoją wiedzę o tematyce ekologicznej. Mogli zmierzyć się w różnych zadaniach min.  wykonywali plakaty, układali hasła, a także projektowali stroje ekologiczne, które zostały zaprezentowane podczas pokazu mody ekologicznej zorganizowanej w świetlicy.

Ostatni tydzień kwietnia zaatutowany był ,,Tanecznym Krokiem dookoła świata”. Realizując wyznaczone w tym tygodniu zadania, skupiliśmy się na poznaniu tańców charakterystycznych dla różnych regionów świata. Dzieci miały możliwość poznania  podstawowych kroków takich tańców jak: samba czy walc wiedeński.

Wychowawcy świetlicy: Dominika Pytlak, Małgorzata Kołbuc-Bakiera, Beata Baran