Dzień Ludzi Bezdomnych

W tym roku szkolnym Grupa Praw Człowieka postanowiła przybliżyć uczniom naszej placówki problem bezdomności w Polsce. Z tej okazji w holu głównym przygotowałyśmy gazetkę informacyjną o tym, kim naprawdę są osoby bezdomne, z jakimi niebezpieczeństwami i stereotypami muszą się na co dzień mierzyć oraz w jaki sposób możemy pomagać takim ludziom.

Przygotowałyśmy również scenariusz lekcji wychowawczej “Bezdomność - przeciwko stereotypom”, który następnie udostępniłyśmy wychowawcom klas 4-8. Podczas zajęć przeprowadzonych na podstawie konspektu uczniowie mieli szansę poznać historie osób pozbawionych stałego miejsca zamieszkania i uświadomić sobie, że przez splot nieszczęśliwych wypadków może dotknąć każdego.

Chcąc realnie pomóc osobom w kryzysie bezdomności, zorganizowałyśmy zbiórkę ubrań, kosmetyków i środków higieny osobistej. Dzięki zaangażowaniu wielu uczennic i uczniów naszej szkoły udało się zebrać kilka kartonów najpotrzebniejszych rzeczy. Wszystkie dary zostały przekazane warszawskiej Fundacji Kapucyńskiej, która pomaga osobom bezdomnym.