sala 152, 05 2023 r.

W pierwszym tygodniu maja w świetlicy uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami związanymi z Unią Europejską. Zaprezentowane oraz omówione były symbole unijne takie jak: hymn, flaga, waluta oraz maskotka. Odbyły się również gry planszowe w grupach nawiązujące do tematu tygodnia „Kraje Unii Europejskiej”, „Biznes po europejsku”.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o aktorstwie oraz wzbogacaliśmy słownictwo i pojęcia związane z teatrem i filmem. Uczniowie odgrywali scenki wcielając się w aktorów. Rozwijaliśmy umiejętność przedstawiania haseł za pomocą gestów i ruchów. W naszej świetlicy odbyly się zajęcia nawiązujące do ŚWIATOWEGO DNIA PSZCZOŁY pt. „Świetlicowa Lekcja Przyrody – Dzień Pszczoły” dzięki tym zajęciom dzieci miały okazję degustacji miodu, co  osłodziło nam czas w świetlicy.

W ostatnim tygodniu miesiąca mówiliśmy o roli rodziny w życiu każdego  z nas. Uczniowie opowiadali o swoich najbliższych oraz rozwijali umiejętność redagowania życzeń z okazji Dnia Matki i Ojca. W  tym tygodniu również odbył się świetlicowy  konkurs recytatorki „Wiersze dla mamy”. Gratulacje dla uczennicy z naszej świetlicy  Amelii L. , która zajęła III miejsce.

Dodatkowo pomiędzy organizowanymi zajęciami, korzystaliśmy z pięknej pogody, która umożliwiła nam zabawę na boisku szkolnym oraz placu zabaw. Dzięki tym atrakcjom miesiąc maj minął nam
w świetnych humorach.

Wychowawcy świetlicy: