sala 160, 05 2023r.

Maj w naszej świetlicy rozpoczęliśmy tematem „Wokół Unii Europejskiej”. W tym tygodniu zapoznawaliśmy uczniów z podstawowymi informacjami związanymi z Unią Europejską: czym ona jest, które państwa wchodzą w jej skład, jakie są jej symbole i waluta. Dzieci wskazywały na mapie państwa członkowskie Unii Europejskiej, poznawały jej symbole
i walutę. Odbył się również quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Dodatkowo 12.05.23 w naszej Sali został zorganizowany Dzień Przyjaciela

Kolejny tydzień to temat „Jestem widzem i aktorem”. Nasi uczniowie uczyli się kulturalnego zachowania w teatrze, kinie i operze. Wzbogacaliśmy słownictwo o pojęcia związane teatrem i filmem. Dodatkowo obchodziliśmy Dzień Pszczoły, gdzie podczas zajęć świetliczaki wzbogacały swoją wiedzę  na temat życia pszczół i zapoznawały się z etapami powstawania miodu. W tym tygodniu dzieci z zespołu „Skylight” uczestniczyły w uroczystej gali rozdania nagród w XXVI  Konkursie muzyczny „Debiuty”, gdzie zajęliśmy I miejsce. Był to bardzo intensywny czas, gdyż nasza świetlica zorganizowała I Białołęcki Konkurs Piosenki „Dzieciaki śpiewają soundtracki”, gdzie dzieci z białołęckich szkół występowały z utworami z bajek.

Ostatni tydzień maja ubiegał nam pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina”. Podczas zajęć dzieci uczyły się o roli rodziny w życiu każdego z nas oraz redagować życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty.