Świetliczaki uczą się ratować życie

PIERWSZA POMOC

2 czerwca w świetlicy 155 odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-3, którzy uczęszczają na zajęcia świetlicowe. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest „łańcuch przeżycia” oraz jak należy się zachować, gdy ktoś traci przytomność. Uczniowie mieli okazję potrenować na sobie układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz poćwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową.

Zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ważne jest podjęcie działań ratujących życie przez świadków niebezpiecznych zdarzeń. Uczniowie oswoili się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowali prawidłowe nawyki oraz nabrali pewności siebie co do swoich umiejętności.

Nasze świetlicowe warsztaty odbyły się w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”.

Fundacja Jurka Owsiaka zorganizowała szkolenia dla nauczycieli z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podarowała szkole niezbędny do nauki sprzęt i pomoce dydaktyczne.