Wrzesień 2023 - sala 160

Nowy rok szkolny, to poza dwiema znanymi nam klasami, także nowi uczniowie w sali 160, a więc wrzesień spędziliśmy na poznawaniu się, pań, naszej sali i zabawek :) Chyba zdążyliśmy się już przekonać, że świetlica to fajne miejsce i miło będzie spędzić tu rok szkolny! Dużo rozmawialiśmy o zasadach, dzięki którym będziemy mogli czuć się bezpieczne w dużej grupie, wspominaliśmy też nasze pełne przygód wakacje. Korzystając z pełni wrześniowego lata, spędzaliśmy mnóstwo czasu na boisku szkolnym.

W trzecim tygodniu września rozmawialiśmy o emocjach, rozpoznawaliśmy je w sobie i innych, poznawaliśmy strategie na rozładowanie w świetlicowych warunkach tych trudnych emocji, bo jak wiadomo – dzieci zachowują się dobrze, gdy czują się dobrze. Pod koniec września przypomnieliśmy sobie kilka zasad savoir-vivre, a szczególnie wyjątkową rolę magicznych słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry” oraz „do widzenia” . Koniec września to także jak zawsze czas szczególnego spotkania z książką, związany ze Światowym Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji wykonaliśmy piękne zakładki i dowiedzieliśmy się co nieco o powstawaniu książek. Podczas Dnia Jabłka przypomnieliśmy sobie natomiast jaką moc mają te, jak też inne owoce – dary jesieni.

Nasz świetlicowy zespół Skylight poszerzył swoje szeregi o nowych artystów i od października ruszymy z pełną mocą.

Wychowawcy świetlicy,

Justyna Zdzieborska,