Pasowanie na czytelnika uczniów kl. Ib

Dnia 11 I 2024r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ib. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po krótkim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Renaty Jakoniuk złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Dzieci miały możliwość wypożyczenia swojej pierwszej lektury pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.