Centrum Nauki Kopernik

Dnia 27.03.2024 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Centrum Nauki „Kopernik”. Jest to jedno  największych w Europie centrów nauki. Pierwszą część naszej wycieczki po Centrum Nauki Kopernik była wizyta w Planetarium. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o kosmosie, gwiazdach i konstelacjach gwiazd. Później obejrzeliśmy film w technologii 3D, pod tytułem „Żyjące światy”, opowiadający o tym, co sprawia, że Ziemia jest taka wyjątkowa. Czy gdzieś jeszcze w kosmosie rozwinęło się życie? Film ukazuję podróż w czasie i przestrzeni. Pozwala zbadać ewolucję życia na Ziemi oraz sprawdzić, w jaki sposób naukowcy poszukają go w odległych światach, korzystając z światła i koloru. Dzięki technologii 3D mieliśmy odczucie zanurzenia się w świetlanym obrazie. To musiało zrobić wrażenie! Drugą część wycieczki wykorzystaliśmy na zwiedzanie oraz doświadczanie. W CNK każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy naukowiec. Sposób i kierunek zwiedzania zależał od każdego z nas. Kierując się swoją ciekawością, wybieraliśmy kolejne ścieżki zwiedzania.  Wystawy są jak żywe organizmy,  które nieustannie się zmieniają. Nie ukrywamy, że pobyt w Centrum Nauki „Kopernik” to wyjątkowe doświadczenie.