KONFERENCJA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

8 KWIETNIA br. w naszej szkole odbyła się V konferencja dotycząca podnoszenia świadomości wiedzy o autyzmie. Program obejmował wykłady jak i dyskusje panelowe. Przekazywana wiedza oparta była na badaniach własnych autorów wykładów, na obecnie prowadzanych przez nich projektach, a także na ich doświadczeniu klinicznym. W tym kontekście umożliwienie przysłuchiwania się konstruktywnej dyskusji oraz aktywnego w niej udziału, pozwoliła uczestnikom konferencji uzyskać aktualną i rzetelną wiedzę. Tak zaplanowana konferencja skierowana była nie tylko do praktyków na co dzień pracujących z osobami ze spektrum autyzmu, lecz przede wszystkim dla rodziców.
Uczestniczyli w niej nie tylko rodzice i nauczyciele z naszej szkoły, ale również przedstawiciele nauczycieli i rodziców z innych szkół z Warszawy.
Prowadząca i inicjatorka konferencji p. Monika Ligęza zaprosiła w tym roku dyrektora Fundacji Okno p. Magdalenę Okrzasę - psychologa - która zaprezentowała temat: „Zaburzenia komunikacji w aspekcie procesów przetwarzania informacji sensorycznej u małych dzieci”. Prelegentka podzieliła się z uczestnikami cenną i aktualną wiedzą oraz przygotowała ciekawą prezentację multimedialną .
Treści prezentowane podczas kolejnego wykładu konferencji zostały poszerzone i wzbogacone wystąpienie p .Przemysława Sowy - psychologa, Certyfikowanego Analityka Zachowania BCBA, wykładowcy w Fundacji Pomoc Autyzm . Tematem jego wykładu były „Zachowania trudne u dzieci - skąd się biorą? Jak reagować?”.
Dzięki rzetelnie przekazanej wiedzy udało się zrealizować cel konferencji jakim było poszerzenie wiedzy z zakresu spectrum autyzmu zarówno wśród rodziców jak i nauczycieli.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zadawania pytań. Zainteresowani otrzymali zaświadczenia o udziale w konferencji.
Serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły, Radzie Rodziców i nauczycielom : A. Krasuskiej , M. Paduch, M. Kardzie, M. Ozimek A. Michalczuk, W. Melon, N. Cichej , S. Kusowskiej, S. Bukarewicz za umożliwienie przeprowadzenia konferencji.

Monika Ligęza