Mój potencjał - Moja przyszłość

Punkt Informacji Karier w SP 355

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

Mój potencjał-Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy, dzięki któremu w szkole powstał Punkt Informacji Kariery (PIK), w ramach którego na terenie szkoły powstał Punkt Informacji Karier (PIK).

Punkt PIK czynny we wtorek w godz. od 13.40 do 14.25 sali nr 64 (na parterze, przy stołówce).

Celem projektu jest podniesienie wśród min. 90% uczestniczących w projekcie uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu ZIT WOF (m.st. Warszawa), kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy, a poprzez to zwiększenia ich zdolności do zatrudniania, dzięki realizacji działań w obszarze rozwoju i poprawy jakości doradztwa zawodowego prowadzonego w 52 szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

W Punkcie Informacji i Kariery prowadzone są rozmowy wspierające uczniów klas 7 i 8 w procesie podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowych. Pomagam odkrywać młodzieży jej mocne strony i predyspozycje istotne w rozwoju zawodowym. Przedstawiam ciekawe oferty uwzględniając cechy osobowe oraz wymagania szkół ponadpodstawowych, a w dalszej perspektywie, rynku pracy. Motywuję do pozytywnych działań na drodze wyboru przyszłej profesji.

Wspieram Rodziców w poszukiwaniu optymalnej drogi zawodowej dla swojego dziecka. Przekazuję informacje o szkołach i ich specyfice. Wskazuję miejsca, strony, portale, które udzielają kompleksowej pomocy doradczej na terenie m.st. Warszawy.

Zapraszam rodziców oraz uczniów do udziału w indywidualnych spotkaniach prowadzonych przez panią Maggie Tunkiewicz-Zakrzewską – wskazane jest wcześniejsze przesłanie zgłoszenia przez wiadomość w dzienniku elektronicznym Librus do Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska lub poczty elektronicznej:  MZakrzewska@eduwarszawa.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS RPO WM na lata 2014 – 2020. który realizowany jest w okresie: od 1 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

Regulamin projektu – TUTAJ

Formularz rekrutacyjny – TUTAJ