ul. Ceramiczna 11,   03-126 Warszawa tel. 22 675 26 75

E-mail: sp355@eduwarszawa.pl

Sobota, 27 kwietnia 2024

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej   Szkoły Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla w Warszawie

Wstęp Deklaracji

Szkoła Podstawowa nr 355 im. Jana Wedla w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej placówki  https://sp355waw.szkolnastrona.pl

• Data publikacji strony internetowej: wrzesień 2014 r.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:  wrzesień 2017 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
  2. Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
  3. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
  4. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
  5. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
  6. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
  7. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
  8. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
  9. Brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-21
  • Przegląd i aktualizację przeprowadzono dnia : 2021-03-23

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez placówkę.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest pracownik sekretariatu, adres poczty elektronicznej  sp355@eduwarszawa.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (22) 614 90 01. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw

Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

Sposób dojazdu

Budynek znajduje się  przy ul. Ceramicznej 11 w dzielnicy Warszawa Białołęka. Do budynku szkoły można dojechać samochodem lub dojść pieszo od strony ulicy Ceramicznej. Przejścia dla pieszych zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły nie posiadają sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej. Na terenie szkoły zlokalizowany jest ogólnodostępny parking samochodowy z wydzielonym miejscem postojowym dla osób z niepełnosprawnością. Drugie miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się bezpośrednio przed wejściem głównym do szkoły.

Najbliższe przystanki autobusowe: Ćmielowska 01 – odległość 350 m., Ćmielowska 03 – odległość 350 m., Kaflowa 02 – odległość 400 m.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Najbliższy postój  dla taksówek znajduje się przy budynku Urzędu Dzielnicy ( ul. Modlińska 197) – odległość 850 m.

Wejście do budynku i strefa obsługi interesantów

Wejście do budynku zlokalizowane jest na poziomie zerowymi i prowadzi przez przeszklony wiatrołap o szerokości 1,95 m. i dwuskrzydłowe przeszklone drzwi. Po uprzednim powiadomieniu portiera, istnieje możliwość bezpośredniego wejścia do budynku, bez konieczności przechodzenia przez całą długość wiatrołapu. Od strony placu zabaw dostęp do części budynku z bezpośrednim wejściem na  oddziały nauki wczesnoszkolnej wyposażony jest w pochylnię.  Budynek trzykondygnacyjny z zainstalowanymi dwoma dźwigami osobowymi przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Na I i II piętrze zlokalizowano dedykowane pomieszczenia sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie występują pochylnie, platformy oraz schody w ciągach komunikacyjnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnej. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

Wytworzono:2013-10-04 10:54przez:
Opublikowano:2013-10-04 00:00przez: Administrator