Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Od maja do grudnia 2018 roku biblioteka szkolna realizowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W ramach Rządowego programu szkoła otrzymała dofinansowanie do zakupu nowości czytelniczych z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży do biblioteki szkolnej. W maju zostały zorganizowane wybory książek z udziałem uczniów i rodziców oraz opracowany plan zakupów, który zaopiniowali: Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Dyrekcja Biblioteki Publicznej Dzielnicy Białołęka. W planie zakupów uwzględnione zostały książki mówione (audiobooki), przeznaczone dla dzieci z niepełnosprawnością wzrokową. W czerwcu 2018 roku szkoła zakupiła 818 książek, w tym 282 egzemplarze lektur szkolnych i 21 audiobooków.

Na podstawie pozyskanych w ramach programu Rządowego materiałów biblioteka szkolna podejmowała różnorodne formy promocji czytelnictwa w szkole. Jesienią 2018 roku nauczyciele bibliotekarze opracowali materiały edukacyjne, które posłużyły wychowawcom klas do przeprowadzenia spotkania z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.
W październiku 2018 roku we współpracy z wychowawcami klas 0 – 8 realizowane były projekty literackie w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze we wspólpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Białołęka organizowali spotkania autorskie, konkursy literackie i czytelnicze, lekcje biblioteczne, wystawy. Wprowadzone zostały zmiany w regulaminie biblioteki, które umożliwiły czytelnikom wypożyczanie książek na czas ferii zimowych i letnich.
Realizacja Narodowego Programu Czytelnictwa w naszej szkole przyczyniła się do wzbogacenia zbiorów czytelniczych, podejmowania i prowadzenia działań promujących czytelnictwo w różnorodnej formie oraz wzrostu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nauczyciele bibliotekarze składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim wychowawcom klas 0 – 8, nauczycielom przedmiotów, uczniom oraz rodzicom za pomoc w realizacji zadań, wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do biblioteki, żeby wypożyczyć sobie miły prezent na święta.