Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 24 stycznia 2019 roku przypomniane zostały słowa św. Jan Paweł II: "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską" w czasie drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 373 w Warszawie. Naszą szkołę jako solistka reprezentowała uczennica klasy 8c, Hanna Żentkowska, która zaśpiewała pastorałkę „Lulajże mi, lulaj”. W eliminacjach w trzeciej kategorii wiekowej zajęła drugie, zaszczytne miejsce. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Warszawsko – Praskiej, ksiądz Piotr Pierzchała i proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie, ksiądz Zygmunt Wirkowski. Składamy gratulacje i podziękowania naszej, uzdolnionej muzycznie laureatce i zapraszamy wszystkich miłośników kolęd i pastorałek do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.