W zaczarowanej krainie kolędy

W ostatni piątek przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 20.12.2019 r. dzieci z wszystkich świetlic wraz z wychowawcami przeniosły się do świata „Zaczarowanej krainy kolędy”. Każda świetlica przygotowała wcześniej kolędę lub piosenkę o tematyce świątecznej, którą prezentowała w trakcie spotkania. W pierwszej kolejności  zaprezentowała się świetlica 160 z kolędą „Gore gwiazda Jezusowi”, następnie dzieci z Sali 157, które zaśpiewały i zagrały kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Uczniowie z świetlicy 152 przesłali sygnał do Świętego Mikołaja wykonując piosenkę pt. „Ding dong – spadł już śnieg”. Kolejnymi wykonawcami były dzieci z sali 155 z kolędą „Świeć gwiazdeczko”. Na zakończenie świetlicowego kolędowania swoje umiejętności zaprezentowali najstarsi uczniowie uczęszczający do świetlicy odśpiewując kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Oprócz muzycznej uczty uczniowie mogli wykazać się znajomością wiedzy na temat tradycji Bożonarodzeniowych biorąc udział w  świątecznym Quizie. Każda odgadnięta zagadka była uwieńczona pierniczkiem i owocową przekąską. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się ponownie odwiedzić „ Zaczarowaną krainę kolędy”.