Listopad 2023 - sala 157

Listopad rozpoczęliśmy tematem “Listopadowa zaduma”.  Dzieci
w świetlicy poznały tradycje związane z dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Na zajęciach uczniowie malowali znicze pastelami.

W kolejnym tygodniu “Moja Niepodległa” przypomnieliśmy sobie historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Lepiej poznaliśmy genezę rozbiorów Polski za pomocą mapy. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w uroczystym apelu organizowanym przez starszych kolegów ze świetlicy. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a także wykonaliśmy z tej okazji kotyliony oraz “Drzewka patriotyczne”.

W trzecim tygodniu tematem był “Co kraj to obyczaj”. Poznaliśmy w tym czasie zwyczaje kulturowe naszych świetlicowych koleżanek  i kolegów z Ukrainy, Białorusi oraz z Syrii. Dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjny strój syryjski jednego z kolegów. Wysłuchały bajki z Syrii pt. “Lis i bębenek” oraz bajki
z Białorusi pt. “Złota siekiera”. Dodatkowo wykonały pracę plastyczną pt. “Portret mojego kolegi”.

Realizując temat “Choć stolica taka wielka w niej najlepsza Białołęka!” uczniowie mieli okazję poznać zabytki dzielnicy Białołęka, takie jak kościół św. Jakuba, kościół św. Michała Archanioła, “Świdermajer”. Dzieci zrobiły pracę plastyczną pt. “Jesteśmy z Białołęki”. W ostatnim tygodniu przypomnieliśmy sobie polskie tradycje związane z obrzędami dotyczącymi " Katarzynek" i " Andrzejek", a niektóre z nich sprawdziliśmy na sobie bawiąc się przy tym bardzo dobrze.

Ponadto na świetlicy realizowany jest projekt autorski “Gość w świetlicy”. W ramach tego projektu uczniowie poznają szkołę poprzez spotkania z różnymi jej pracownikami. W tym miesiącu odwiedziliśmy naszą szkolną pielęgniarkę w jej gabinecie. Dzieci zapoznały się z jej miejscem pracy oraz poznały znaczenie słowa “profilaktyka”.

W listopadzie nasza świetlica organizowała dodatkowe zajęcia edukacyjne takie jak “Dzień dyni” oraz “Dzień Pluszowego Misia”.

Wychowawcy świetlicy:

Katarzyna Wesołowska. Ilona Marszał, Beata Baran, Ilona Madej-Struska