Gr. 0A 03 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu.

Wspólnie z naszymi przedszkolakami z wielką radością wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pt.: "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu". Zajęcia miały na celu zapoznać dzieci z zaletami i zagrożeniami jakie niesie ze sobą internet. Na początku wszyscy mieli okazję odpowiedzieć na pytanie: Jak korzystamy z Internetu? Czym on w ogóle jest? Do zadań przedszkolaków należało wskazanie urządzeń, na których można korzystać z Internetu. Ciekawostką było to że większość dzieci nie wiedziało co to jest telefon stacjonarny. Oglądaliśmy krótkie filmiki animowane z serii "Owce w sieci" oraz wysłuchaliśmy krótkiego opowiadania o małym Misiu i jego koledze Patryku. Wspólnie stworzyliśmy kodeks bezpiecznego Internetu i zobowiązaliśmy się do jego przestrzegania. Utworzyliśmy również sieć z kłębka wełny. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć dostał odznakę. W holu naszej szatni powstała gazetka informacyjna dla rodziców. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w akcji.

Aleksandra Mucha