Styczeń 2024 - sala 157

Sprawozdanie ze stycznia 2024 r., sala 157

“Witamy Nowy Rok!” - z takim tematem tygodnia wkroczyliśmy w nowy rok kalendarzowy po świąteczno- noworocznej przerwie. Przy tej okazji nasi uczniowie zapoznali się z tradycjami związanymi z powitaniem Nowego Roku w Polsce i innych krajach, utrwalili nazwy miesięcy oraz poznali z historię powstania kalendarza i jego rodzaje. Na koniec dzieci nauczyły się kilku najbardziej znanych przysłów dotyczących nowego roku oraz poszczególnych miesięcy.

W drugim tygodniu stycznia główne zajęcia skupione były wokół tematu “Zima lubi dzieci – bezpieczne ferie”. Przy pomocy filmików edukacyjnych omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii, a także metodą burzy mózgów poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie “Jakie są sposoby spędzania wolnego czasu podczas feryjnego wypoczynku?”. Dzieci słuchały i śpiewały piosenki o zimie oraz wykonały prace plastyczne pt. “Zabawy zimowe na śniegu”. W ramach realizacji naszego świetlicowego projektu “Gość w świetlicy” odbyliśmy spotkanie z Panią Agatką, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy jako pomoc nauczyciela.

Po feriach zimowych wszyscy wróciliśmy wypoczęci i gotowi na kolejne wyzwania
w drugim semestrze roku szkolnego. Choć za oknem nie było już śladów zimy, razem z dziećmi przenieśliśmy się do “Krainy wiecznych lodów”, zgodnie z ostatnim tematem tygodnia
w styczniu. Przy tej okazji uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat Arktyki, Grenlandii
i Antarktydy; zapoznały się ze zwierzętami zamieszkującymi obszary wokół biegunów,
a następnie wykonały prace plastyczne nawiązujące do tematu tygodnia.

Wychowawcy świetlicy:

Beata Baran, Ilona Marszał. Ilona Madej-Struska, Katarzyna Wesołowska