Luty 2024 - sala 155

W pierwszym tygodniu lutego zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą naszej małej ojczyzny – Mazowsza. Poznaliśmy położenie oraz historię tego regionu
i Warszawy. Staraliśmy się rozbudzić u uczniów zainteresowanie folklorem Mazowsza poprzez prezentację tańców, muzyki oraz strojów ludowych.

Przez cały kolejny tydzień towarzyszył nam temat „Walentynki – miłość w literaturze dziecięcej”. Tworzyliśmy kartki walentynkowe, nabywaliśmy umiejętności mówienia
o pozytywnych uczuciach oraz ich okazywania. Poznaliśmy także historię obchodów Walentynek oraz wiele ciekawostek związanych właśnie z tym świętem.

Trzeci tydzień poświęciliśmy tematowi „Zima wkoło – sporty zimowe”. Zapoznaliśmy uczniów z podstawowymi informacjami dotyczącymi dyscyplin olimpijskich. Nasza sala zorganizowała również akcję „Wyżej, dalej, więcej – Świetlicowe Rekordy Guinnessa”. Dzieci rywalizowały ze sobą przez cały tydzień w różnych konkurencjach m. in. sportowych, wiedzy ogólnej. Piątkowy poranek uprzyjemniło nam wspólne śniadanie inspirowane kuchnią duńską, fińską i szwedzką. Poczęstunek przygotowaliśmy w ramach realizacji jednego
z zadań zawartych w projekcie „Europa i ja”.

Luty pożegnaliśmy głośnym okrzykiem „Wiem co jem!”. Poznaliśmy znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uczyliśmy się czytać etykiety oraz symbole znajdujące się na opakowaniach produktów spożywczych. W celu utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych razem z dziećmi przygotowaliśmy śniadanie oraz podwieczorek.

Wspólnie świętowaliśmy Dzień Dinozaura, podczas którego uczniowie poznali gatunki tych wymarłych stworzeń. Mieli także możliwość wcielenia się w paleontologów
i poszukiwania kości prehistorycznych gadów.

Pamiętaliśmy także o naszych małych przyjaciołach włączając się w akcję charytatywną na rzecz Fundacji Kocio Psia Centrala oraz zajęcia „Ptasie śniadanie – czyli świetliczaki dokarmiają ptaki”.

Uczniowie z naszej świetlicy wzięli udział w konkursie poetyckim „Inscenizacja Polskiego Wiersza” zdobywając I i II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą salę.

Wychowawcy świetlicy:
Tomasz Łostowski