Marzec 2024 - sala 157

Marzec był bardzo intensywnym miesiącem, dużo się działo.  W pierwszym tygodniu mówiliśmy o sławnych Polkach i ich osiągnięciach. Poznaliśmy zawody naszych mam oraz babć. Omówiliśmy „savoir vivre” małego dżentelmena, czyli jak trzeba się zachowywać wobec koleżanek, mam czy też pracowników szkoły.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o dźwiękach wokół nas. Uczniowie dowiedzieli się jakie dźwięki są przyjazne, a jakie szkodliwe dla słuchu. Zostały wykonane prace plastyczne przy utworze Piotra Czajkowskiego “Walc kwiatów”. 14 marca obchodziliśmy Dzień Motyla. Z tej okazji nasza świetlica zorganizował zajęcia edukacyjne. Dzieci poznały etapy rozwoju motyla oraz najczęściej występujące gatunki w Polsce. Został ogłoszony konkurs plastyczny pt. “Sensoryczny Motyl”.

W trzecim tygodniu powitaliśmy wiosnę. Poznaliśmy jej zwiastuny, kwiaty oraz ptaki wracające do naszego kraju. Dzieci z tej okazji wykonały piękne prace plastyczne o tematyce wiosennej. Dzięki cieplejszym dniom mogliśmy więcej wychodzić na dwór i osobiście wypatrywać jej oznak w najbliższym otoczeniu.

Koniec miesiąca upłynął nam w atmosferze świątecznej.  Zapoznaliśmy się z tradycjami
i obrzędami Świąt Wielkanocnych, rozmawialiśmy o zwyczajach w naszych domach, poznaliśmy potrawy charakterystyczne dla czasu Wielkiej Nocy. W tym tygodniu odbył się projekt „Raz na ludowo”. Uczniowie poznali pojęcie Folklor. Zapoznali się z tańcami narodowymi takimi jak: mazur, krakowiak oberek, kujawiak, polonez. Dzieci z naszej świetlicy zatańczyły do utworu “Czerwone jabłuszko” oraz zaśpiewały piosenkę ludową “Kukułeczka”.

W ramach projektu “Gość w świetlicy” odwiedziły nas panie woźne. Opowiedziały dzieciom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonują codziennie w szkole, żeby było czysto i bezpiecznie.

Również w marcu zakończyliśmy zbiórkę dla podopiecznych fundacji Kocio Psia Centrala. Udało nam się zebrać dużo karmy, żwirku, kuwet oraz zabawek, które na pewno umilą kotom czas w oczekiwaniu na nowy dom. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

W tym miesiącu dołączyliśmy naszych podopiecznych do zajęć edukacyjnych organizowanych przez inne świetlice: “Europejski Dzień Mózgu”, “Czytelnicze Bingo”.

Wychowawcy świetlicy 157

Katarzyna Wesołowska