Marzec 2024 - sala 152

Miesiąc marzec w naszej świetlicy rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Kobiet.
Świetliczaki obejrzały prezentację o sposobach świętowania Dnia Kobiet w różnych krajach, rozmawialiśmy o sławnych kobietach oraz roli kobiet  w życiu. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne pod tytułem „Kwiaty dla Kobiet” –  wykorzystując do tego kolorowy papier i patyczki do lodów.

W drugim tygodniu rozmawialiśmy o dźwiękach, które nas otaczają. Rozróżnialiśmy dźwięki przyjazne i nieprzyjazne dla ucha. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy instrumenty przy użyciu świeczki i farb plakatowych.

Zawitała wiosna!. Jaka ona będzie? zastanawiały się dzieciaki ze szkolnej świetlicy.
Czy ulubiona pora roku czymś zaskoczy? Które polskie przysłowie o wiośnie okaże się najbardziej trafne? Rozmawialiśmy o kwiatach zwiastujących wiosnę, o zwierzętach przylatujących do naszego kraju ora tych co budzą się z zimowego snu.

25 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Dowiedziały się z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć było dekorowanie owocami, bita śmietaną, dżemem  i degustacja deseru.

Inną atrakcją przygotowaną dla naszych świetliczków był akcja edukacyjna pt.  ,,Raz na ludowo” celem, której było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową i uwrażliwianie na piękno folkloru Polski. W czasie spotkania uczniowie zaprezentowali się w utworach kultywujących muzykę, taniec i śpiew ludowy.

Marzec zaowocował także w drobne upominki i dyplomy dla dzieci biorących udział w akcji bicia rekordów Guinnessa.

Tuż przed świętami  oprócz poznania zwyczajów i tradycji wielkanocnych, uczniowie wyklejali kolorowe pisanki oraz tworzyli kartki wielkanocne dla Domu seniora.

Małgorzata Kołbuc- Bakiera

Dominika Pytlak