Marzec 2024 - sala 160

Pierwszy tydzień  marca w naszej świetlicy był tygodniem poświęconym kobietom. Zapoznaliśmy się z sylwetkami słynnych kobiet i ich osiągnięć. Rozmawialiśmy o zawodach naszych mam, babć, cioć, w kontekście rozumienia pracy kobiet. Stworzyliśmy ,, Savoir vivre małego dżentelmena ’’.

Czy zdajecie sobie sprawę że świat jest pełen dźwięków? Na tak zadane pytanie szukaliśmy odpowiedzi w drugim tygodniu marca, skupieni na dźwiękach, które nas otaczają. Padający deszcz, rozmowy ludzi, klakson przejeżdżającego obok nas auta, szczekanie psa, to nic innego jak dźwięki, które na codzień nas otaczają. Mówiliśmy o dźwiękach zarówno tych przyjemnych dla naszego ucha, jak też tych, które bywają dla nas  mało komfortowe. Rozmawialiśmy również o wpływie hałasu na nasze zdrowie. W zabawach dźwiękonaśladowczych uczyliśmy się rozpoznawać i naśladować odgłosy otaczającego nas świata. Podczas cyklicznych zajęć ,, Kreatywnie na co dzień ’’ powstały piękne prace plastyczne inspirowane muzyką.

Marzec to miesiąc zmian w przyrodzie, która zaczyna budzić się do życia. Dni stają się dłuższe, cieplejsze, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, przylatują ptaki, kończy się czas zimowy a zaczyna czas wiosenny. W tym tygodniu zapoznaliśmy się z ptakami które przylatują do nas na wiosnę, uczyliśmy się rozpoznawać odgłosy jakie wydają, utrwalaliśmy poprzez quizy nazwy wiosennych kwiatów a także roślin chronionych w naszym kraju, które rozpoczynają kwitnienie w porze wiosennej.

Ostatni tydzień marca upłynął nam w atmosferze świątecznej. Rozmawialiśmy o tradycjach i obrzędach Świąt Wielkanocnych w Polsce i na świecie, projektowaliśmy kartki świąteczne, jak również przygotowywaliśmy ozdoby wielkanocne.

W miesiącu marcu w naszej świetlicy odbyły się następujące akcje: Europejski Dzień Mózgu, Dzień Motyla, jak również Raz na ludowo, kiedy to mogliśmy zapoznać się z tradycjami ludowymi poszczególnych regionów naszego kraju. Zespół Świetlicowy Skylight odwiedził Przedszkole nr 64 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, w którym dzieci wysłuchały kilku przygotowanych dla nich piosenek, jak również zapoznały się z brzmieniem i budową instrumentów oraz miały możliwość spróbować samodzielnie na nich zagrać.

Wychowawcy świetlicy:

Emilia Mędrek – Anuszkiewicz