Gr. 0G 03 2017

Warsztaty ceramiczne

6 marca, jedna z mam dzieci z naszej grupy zorganizowała dla nas warsztaty ceramiczne. Wszyscy mieli okazję wytworzyć niesamowite ozdoby na nadchodzące Święta Wielkanocne. Dzieci wykonywały gliniane pisanki, baranki, zajączki  i inne figurki. Wszyscy bawili się wspaniale, a przy okazji ćwiczyli swoje rączki. Każda z prac miała niepowtarzalny wzór odciśnięty z roślin, foremek  lub koronkowych serwetek, czy też ozdobnych wałków. Niektórzy wykonali własnoręcznie miseczki. Powstała cała masa przepięknych prac. Napracowaliśmy się bardzo i zużyliśmy prawie 20 kg gliny. Mama Czarka i Olka zabrała nasze prace do wypalenia w specjalnym piecu ceramicznym. Za dwa tygodnie będziemy je mogli pomalować i po ponownym wypaleniu ozdobią one świątecznie nasze wnętrza.

Urszula Muszyńska