Szkolny Konkurs „Żołnierze Wyklęci”

I Szkolny Konkurs "Żołnierze Wyklęci"

17 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w czasie którego podsumowaliśmy Pierwszy Szkolny Konkurs „Żołnierze Wyklęci”. Uczniowie mogli wziąć udział w jednej lub wszystkich trzech kategoriach: praca plastyczna, historyczna, oraz recytacja wiersza. Ideą całego przedsięwzięcia była pamięć o Tych, którzy narażając własne życie walczyli o wolną Polskę. Dzieci z dużym skupieniem i powagą wysłuchały recytacji swoich koleżanek i kolegów oddając cześć Żołnierzom Niezłomnym, dzięki którym mogą uczyć się prawdziwej historii naszego kraju i narodu.

Laureaci konkursu

w kategorii wiersz:

I miejsce ex aequo Zofia Semetkowska kl 6a i Hanna Żentkowska kl. 6c

II miejsce ex aequo Zuzanna Adamczyk kl. 6c i Alicja Żentkowska kl. 4d

w kategorii praca plastyczna:

I miejsce Dominika Kazubek kl. 6a

II miejsce ex aequo Zuzanna Adamczyk kl. 6c i Antoni Knapik kl. 6a

w kategorii praca historyczna- gra:

I miejsce Piotr Malinowski kl. 4a

Wyróżnienie Monika Wasiak kl. 6d i Tymoteusz Leszczyński kl. 5a

Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, laureatom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Oto fragmenty konkursu Link