Żywa lekcja historii

29 marca uczniowie wszystkich klas szóstych uczestniczyli w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Grupę Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi”. Podczas 3 godzin warsztatów dzieci poznawały najważniejsze wydarzenia z powstania warszawskiego oraz działalności Szarych Szeregów. Uczyły się szyć opaski powstańcze na autentycznych dziewiętnastowiecznych maszynach na korbkę, poznawały zasady dyscypliny wojskowej podczas musztry, a uczestnicząc w zajęciach z sanitariatu w szpitalu polowym, dowiedziały się jak radzono sobie z rannymi. W czasie zajęć uczniowie mogli przymierzać prawdziwe hełmy, czapki i inne elementy umundurowania, wziąć do ręki prawdziwą broń i ogłosić alarm epokową syreną.

Dzieci były bardzo zadowolone, a co najważniejsze mogły się bardzo wiele nauczyć i z pewnością zapamiętać, bo nic tak nie uczy, jak bezpośredni kontakt z poznawanym zagadnieniem.