3 kwietnia 2017 r.

3.04.2017 r. w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu,  odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole konferencja poświęcona propagowaniu zagadnień z nim  związanych.

Inicjatorką, prowadzącą spotkanie i prelegentką była p. Monika Ligęza. Konferencja składała się z trzech modułów. Pierwszy poświęcony był zagadnieniom teoretycznym przedstawionym przez specjalistów (terapeuty pedagogicznego, pedagoga, neurologopedy, logopedów, nauczyciela wspomagającego i terapeuty SI) ze Szkoły Podstawowej Nr 355. Natomiast drugi moduł prezentował praktyczne sposoby radzenia sobie w życiu codziennym  z problemami wynikającymi ze specyfiki funkcjonowania dziecka autystycznego w środowisku rodzinnym. Trzecią część stanowiły konsultacje indywidualne ze specjalistami. Rodzice mieli możliwość uzyskania porady w kwestiach dla nich istotnych, skonsultowania konkretnych problemów i obaw.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze złożonością tematu, wymianą doświadczeń, pogłębienia swojej wrażliwości i nowego spojrzenia na problem autyzmu.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 355 za możliwość przeprowadzenia naszej konferencji, specjalistom za jej przygotowanie a Rodzicom za udział i zaangażowanie.