BioCEN

Warsztaty naukowe w BioCEN, IBB PAN.

Klasa 4B

3 kwietnia 2017r klasa 4B wybrała się na wycieczkę do BioCentrum Edukacji Naukowej oraz do Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych: Tajemnice fluorescencji. Uczniowie dowiedzieli się, że fluorescencja jest zjawiskiem występującym naturalnie w przyrodzie, a ponadto jest szeroko wykorzystywana przez człowieka w przemyśle oraz badaniach naukowych i medycynie. Uczestnicy zbadali fluorescencję wybranych produktów z życia codziennego oraz wyselekcjonowanych substancjach chemicznych. Następnie uczniowie zwiedzili laboratoria Intytutu Biochemii i Biofizyki, gdzie mogły zobaczyć doświadczenia pokazowe z ciekłym azotem i suchym lodem oraz jak działa mikroskop konfokalny.

Ewa Gulczyńska-Muli