Gr. 0A Owoce i warzywa

Owoce i warzywa są zdrowe, każdy uczeń z 0A nam to powie.

W pierwszym tygodniu października grupa „O”A swoje działania miała skierowane na usystematyzowanie wiedzy na temat owoców i warzyw. W związku z tym 3 października udaliśmy się na naszą pierwszą pieszą wycieczkę do sklepu owocowo – warzywnego. Przed wyjściem oczywiście przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzięki uprzejmości Pani właścicielki pobliskiego sklepu dzieci miały możliwość oglądania i rozpoznawania owoców i warzyw, wskazywania tych, które rosną w Polsce, oraz tych, które się do nas sprowadza. Dzieci przyglądały się pracy ekspedientki, oraz przedmiotom potrzebnych jej do pracy. Samodzielnie dokonały zakupów dowolnych owoców, które wykorzystaliśmy już w naszej szkole do zabawy „Zgaduj zgadula”, w której poprzez smak, zapach i dotyk należało odgadnąć nazwy owoców.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
Wychowawca
Małgorzata Karpińska