Sala 152, 09 2017

Wrzesień 2017

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzieci wykonały pracę plastyczną: wspomnienia z wakacji oraz sygnalizator świetlny.

Kolejny tydzień poświęciliśmy na omówienie zasad savoir-vivre. Dzieci dowiedziały się jak należy nakryć do stołu i zachowywać się podczas posiłków. Jak dbać o higienę i i odpowiedni wygląd oraz jak odnaleźć się w różnych sytuacjach towarzyskich. Przypomnieliśmy sobie zwroty grzecznościowe takie jak: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam i proszę.

Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni, bo to przecież dopiero początek tej pięknej pory roku. Piękne dary jesieni, jej ciepłe barwy, zmiany w naturze stanowią wspaniałą inspirację do ciekawych prac plastycznych. Dzieci wykonały piękne prace, które można podziwiać w naszej świetlicy: Jesienna Moda, Jesienny Las.

Ewelina Szczepaniak