Sala 155, 09 2017

Wrzesień 2017

Nowy rok szkolny w naszej świetlicy rozpoczął się w miłej atmosferze. We wrześniu plan zajęć obejmował 4 tematy .
Witaj szkoło/ świetlico- Bezpieczna droga do szkoły.
W grupie raźniej .
Zasady savoir- vivre.
Złota polska jesień!
W pierwszych dniach września dzieci zapoznały się z nową świetlicą i nowymi wychowawczyniami. Poznały zasady kontraktu grupy, który zapewni dzieciom bezpieczną zabawę w czasie wolnym. Podczas zajęć czytelniczych grupa poznała ogólne zasady ruchu drogowego, które umożliwią dzieciom bezpieczną drogę do i ze szkoły. Zasady dotyczyły głównie ruchu pieszego.

W następnym tygodniu dzieci uczyły się poprzez zabawę dobrych manier. Pomogła nam książka „Dobre maniery Kubusia Puchatka” W. Chotomskiej. Nauczyciele z grupą omówili poprawne zachowanie w stołówce i w sali świetlicowej . Dzieci poznały słowa grzecznościowe: proszę , dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Na zajęciach plastycznych grupa wykonała liście metodą origami do jesiennego drzewka dobrych manier.

W ostatnim tygodniu września rozpoczął się cykl zajęć o jesieni. Zajęcia czytelnicze poparte były wierszami o jesieni autorstwa M. Konopnickiej. Dzieci poznały piękną polszczyznę w poezji i słowa związane z jesienią. Poznały barwy jesieni i utrwaliły je w pracy plastycznej ”jesienne drzewa”. Na zajęciach dydaktycznych dzieci zgadywały zagadki o jesieni. W zajęciach muzycznych nauczyły się słów i melodii piosenki pt. „Jesień”.

Beata Baran