Spotkanie autorskie z poetką Anną Czachorowską

8 listopada gościem naszej szkoły była Anna Czachorowska, poetka i edytorka wierszy księdza Jana Twardowskiego. Autorka tomików poezji „Byłam różą twojej zimy”, „Dotykanie szczęścia”, „To miłość do drzwi zapukała”, „Zanim słońce wzejdzie zboczem” i „W poczekalni snów”. Uczniowie z oddziału 6a wysłuchali jej wierszy „Jak kryształ”, „Dziesięć próśb grzesznika”, „Księdzu Janowi Tardowskiemu”. Uczniowie zadawali poetce pytania związane z jej biografią, twórczością literacką i działalnością kulturalną. Dzieci  z oddziału 1e zapoznały się z niepublikowanymi jeszcze wierszami Anny Czachorowskiej dla najmłodszych. Przywołana została postać księdza Jana Twardowskiego, znanego dzieciom autora opowiadań pt. „Nowe patyki i patyczki”, którego poetka znała osobiście.