Sala 155, 10 2017

Październik 2017r.

Początek października w naszej świetlicy to obchody Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji dużo rozmawialiśmy o różnych gatunkach zwierząt dziko żyjących, dzieci wykonały piękne prace plastyczne, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych takich jak: „Lisek”, „Rekin”. W obszarze naszych zainteresowań znalazły miejsce także pupile domowe. Dzieci opowiadały o swoich kotkach, pieskach i innych zwierzątkach, które mieszkają w ich domach.  Nie zapomnieliśmy również  omówić obowiązków odpowiedzialnego opiekuna zwierząt.

Również w październiku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Podopieczni naszej świetlicy  rozszyfrowywali  i nazywali wszystkie zawody jakie są wykonywane w naszej szkole. Było to nie lada wyzwanie.

Z okazji październikowego  Dnia Ziemniaka uczniowie naszej świetlicy uczestniczyli w zajęciach dotyczących tego popularnego warzywa.  Dzieci wzięły udział  w pogadance na temat wartości odżywczych warzyw i owoców i ich znaczenia w naszej codziennej diecie. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie sałatki warzywnej, w której gwiazdą był tytułowy ziemniak. Większość dzieci zjadło sałatkę ze smakiem.

Październik w naszej świetlicy zakończyliśmy w krainie baśni. Większość omawianych baśni była dzieciom doskonale znana, jednak zawsze warto  sobie je przypominać. Czytaliśmy wybrane baśnie, oglądaliśmy i słuchaliśmy. Uczniowie wykonali prace plastyczne metodą origami – „Calineczka”.

W ramach świetlicowego tygodnia bajek i baśni stworzyliśmy fotobudki z wizerunkiem królewny Śnieżki w towarzystwie krasnoludka oraz bardziej współczesnego bohatera – Minionka. Wszystkich rodziców i wszystkie dzieci serdecznie zachęcamy do zrobienia sobie zdjęć oraz czytania baśni!!!